Ознака: нуредини

Министерот за животна средина Нуредини се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Mинистерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини се сретна со aмбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние. На средбата беше потврдена досегашната поддршка и...