29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 18:52

Ознака: нулта гравитација

Усеин Болт во нулта гравитација

Легендарниот атлетичар од Јамајка Усеин Болт се забавуваше во услови на нулта гравитација, во специјално модифицираниот авион „Зиро џи“ на Ербас, за време на...