19.8 C
Skopje
24.6.2021 - 7:53

Ознака: нуклеарни оружја

Предоцна е да се избегне студена војна помеѓу САД и Кина?

Предводен од претседателот Доналд Трамп, Вашингтон бргу и одлучно се врти против втората светска суперсила. Тоа би можело да биде катастрофално, оценува професорот по...

Американците и Русите ја засилуваат трката за вооружување

Американците и Русите во 2019 година ќе го зголемуваат военото присуство на европските граници, по одлуката на САД да се повлечат од договорот за...

Ограничена нуклеарна пресметка на просторот на Европа

Швеѓаните се познати како многу рационален народ. Исклучително вредни, посветени и темелни во работењето. Интелектуалци од висок калибар и, секако, познати по својата далековидост...