Ознака: нуклеарна трка

Сегашната нуклеарна трка е пострашна од претходната

Додека трае пандемијата, светските лидери разбирливо се преокупирани со заканата од заразата. Но има други опасности по човештвото што бараат внимание. Една од најзастрашувачките...

Трамп ќе биде виновен ако Иран влезе во нуклеарната трка

Ако Вашингтон се откаже од нуклеарниот договор со Техеран, само ќе им даде изговор на најтврдокорните елити дека Иран треба што побрзо да развие...

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 2 at website https://gogoanime.be gogoanime tv kissanime

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com kissanime down