22 C
Skopje
22.9.2018 - 11:40

Ознака: нуклеарна криза

Не чепкај го лавот додека спие

Одлуките на Трамп само ќе го дозапалат Блискиот Исток, а може и да ги урнат и онака малите шанси за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров....