17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:43

Ознака: нуклеарна војна

Руска телевизија објави листа на можни цели во САД во случај...

Руската државна телевизија објави листа на американски воени објекти што ќе бидат цел на Москва во случај на нуклеарен напад и наведе дека суперсоничната...

Како САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса

Властите во САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса уште од времето на претседателот Хари Труман (беше на функција од 1945 до 1953 година), планирајќи...