-2 C
Skopje
23.2.2019 - 13:01

Ознака: нуклеарна бомба

Сеул: Северна Кореја има од 20 до 60 нуклеарни бомби

Јужнокорејскиот министер за обединување Чо Мјонг-гјон пред пратениците изјави дека Северна Кореја во својот нуклеарен арсенал има од 20 до 60 бомби. Ова е првпат...

Германија конечно треба да си направи нуклеарна бомба?

Кризната дипломатија на една земја може да биде успешна само во случај кога е поддржана од силна воена моќ, јавно истапуваат релевантни интелектуални авторитети...