-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:36

Ознака: нуклеарна апокалипса

Како САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса

Властите во САД се подготвуваа за нуклеарна апокалипса уште од времето на претседателот Хари Труман (беше на функција од 1945 до 1953 година), планирајќи...