7.8 C
Skopje
15.10.2021 - 17:01

Ознака: нуклеарната централа „Астравец“

Литванија со јод ќе се бори против можната радијација од Белорусија

Литванската влада соопшти дека ќе купи повеќе од четири милиони таблети јод во вредност од 900.000 евра, бидејќи соседна Белорусија планира до крајот на...