18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:37

Ознака: нуклеарен објект

Иран бара Интерпол да го уапси осомничениот за нападот на нуклеарниот...

Иран побарал од Интерпол да уапси човек осомничен за извршен напад врз иранскиот нуклеарен објект Натанц во име на Израел, пренесува „Мидл Ист монитор“. Иранската...