Ознака: Нотр Дам

Светот со здружени сили ќе помогне во реставрација на Нотр Дам

Рускиот претседател Владимир Путин му предложи на францускиот колега Емануел Макрон помош од најдобрите руски експерти за обновување на катедралата Нотр Дам, која претрпе...

Борбата против лажните вести ги помеша пожарот во Париз и нападите...

Функцијата на Јутјуб дизајнирана за да го запре ширењето на дезинформации, предизвика забуна меѓу корисниците за време на пожарот што ја зафати катедралата Нотр...

Од пламенот во Нотр Дам никој не го виде оној во...

Во исто време додека гореше катедралата Нотр Дам во Париз, пожар изби и во светата џамија Ал-Акса во Ерусалим, пренесува „Њузвик“. На социјалните мрежи се...

Изгаснат пожарот во катедралата Нотр Дам, допрва ќе се утврдува штетата

Пожарот во катедралата Нотр Дам е ставен под контрола во 3 часот утрово, по осумчасовната огнена стихија, соопшти противпожарна служба на Париз, јавуваат западни...

Реакции поради пожарот во катедралата Нотр Дам

Голем број политичари од целиот свет се огласија поради пожарот што избувна во париската катедрала Нотр Дам. Американскиот потпретседател Мајк Пенс катедралата ја нарече „симбол...

Покрената истрага за причината на пожарот во црквата Нотр Дам

Париското Обвинителство почна истрага за пожарот кој вечерва избувна во средновековната катедрала Нотр Дам во Париз. Неофицијално се претпоставува дека пожарот е поврзан со реновирањето...

Пожарот во Нотр Дам го откажа обраќањето на Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон вечерва изјави дека е „многу емотивно за целата нација“ да ја гледа катедралата Нотр дам зафатена од огнени јазици и...

Од пожарот во Нотр Дам се урна кулата на катедралата

Како последица на пожарот кој ја зафати историската Нотр Дам во Париз вечерва се урна и кулата во катедралата. Пожарот избил на таванот во 18.50...

Пожар во катедралата Нотр Дам во Париз

Во познатата катедрала Нотр Дам во Париз денеска изби пожар, соопштија претставници на противпожарните служби, јави Би-Би-Си. Во тек е голема операција за гаснење на...