12.8 C
Skopje
24.10.2021 - 12:38

Ознака: нормала

Заглавени на половина пат до враќањето во „нормала“

Британскиот магазин „Економист“ осмисли т.н. индекс на глобална нормалност, за да ги следи промените во извршувањето на секојдневните активности на глобално ниво во текот...

Курц: Со милион дози од руската вакцина побргу ќе се вратиме...

Австрија е сè поблиску до склучување договор за набавка на руската вакцина „Спутник в“, на што укажува и денешното соопштение на австрискиот канцелар, Себастијан...

Експерт од Оксфорд: Животот ќе се врати во нормала до пролет

Во целиот свет владее воодушевување откако „Фајзер“ вчера објави дека нивната вакцина против коронавирус е ефикасна 90 проценти. Ефективноста на вакцината е многу поголема отколку...

Курц: До следното лето ќе се вратиме во нормала

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, верува дека вакцината против коронавирус ќе биде достапна во првата половина на следната година. - До следното лето, од денешна гледна...

Животот мора да се врати во нормала

Постојат некои мислења дека ова би довело до рекомбинација на вируси, но тоа не е точно затоа што тие се сосема различни вируси. Здравствените...

Македонија се враќа во нормала?

Попуштаат рестриктивните мерки, се отвораат границите на Балканот и во Европа Европските земји најавија отворање на границите и нормализирање на состојбите предизвикани од пандемијата на...

Стариот фудбал ќе се врати во нормала

Фудбалот не се смени по Втората или по Првата светска војна и нема да се промени ниту поради вирус. Луѓето многупати рекоа дека светот...

Подготвени ли сме за живот во кој постојано демне опасноста од...

Додека земјите ширум светот се „замрзнати“ во карантин, а милиони луѓе ги трошат средствата за живот и ги губат работните места, властите се надеваат...

Филипче: Животот би почнал да се враќа во нормала кон средината...

Почнати се подготовките за ублажување на рестриктивните мерки за движење воведни поради заштита од коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека укинување на...

Нападите со дронови се нова нормала

Атентатите со беспилотни летала, како што беше убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани, сѐ повеќе се нормализираат со помош на тајноста на властите, владината...