15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 16:01

Ознака: нордиското

Светот воодушевен од нордиското одење

Нордиското одење, кое потекнува од Финска, од крајот на 1990-тите, стана дополнителен тренинг за скијачите во лето. Оваа рекреативна активност можете да ја вежбате...