Ознака: „Нокаут“

„Нокаут“ го промовираа спотот за макфестовската „Сакам да живеам“

Никола Перевски - Пере го престави и ново лого на бендот, го најави појавувањето на новиот албум до почетокот на идната година, како и на документарецот...

„Нокаут“ се победници на „Макфест 2020“!

Синоќа во Штип заврши 35-то јубилејно издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2020“. Победник е групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“, на...

По третпат во Скопје – One Love Tour 2019

Една љубов преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите генерации! На 27 септември, „One Love Tour“ 2019 гостува во...

Романтично акустично доживување со „Нокаут“, Џамбазов и Харе

Годината во која го одбележуваат својот јубилеј, 20 години успешна музичка кариера, членовите на групата „Нокаут“ ја одбележаа со акустичен концерт што се одржа...

„Нокаут“ кани на интимно доживување

„Нокаут“ за љубителите на акустичната музика подготвува анплагд-концерт и снимање во живо на новиот акустичен албум. За таа цел бендот ги повикува своите обожаватели...

Незаборавно патување со временската машина на „Нокаут“

Групата „Нокаут“ го врати времето назад и со својата временска машина не прошета низ 20-годишната успешна музичка кариера на синоќешниот јубилеен концерт во СРЦ...

Јубилеен концерт на „Нокаут“

На истото место каде што пред 20 години го одржа првиот голем концерт, во организација на „Авалон продукција“, групата „Нокаут“ утре ќе ги прослави...

„Кога ме сакаш ти“ – најново од „Нокаут“

Нешто повеќе од еден месец до јубилејниот концерт, по повод дваесетгодишната музичка кариера, закажан за 23 ноември во СРЦ „Кале“, групата „Нокаут“ деновиве ги...