Ознака: нокаут-дуели

УЕФА: Повеќе не е соодветно голот на гости да носи поголема...

ФУДБАЛ Европската фудбалска унија (УЕФА) го укина правилото за предност на тимот со повеќе постигнати голови на гости при вкупен нерешен резултат во нокаут-дуели, за...