Ознака: нож

Во нападите со ножеви во Бирмингем почина едно лице, седуммина се...

Едно лице почина, а седум се повредени, од кои двајца потешко, во напади со нож извршени рано утрово во англискиот град Бирмингем, соопшти полицијата...

Неколку луѓе повредени во повеќе напади со нож во Бирмингем

Повеќе луѓе се повредени во напади со нож, во раните утрински часови во Бирмингем, централна Англија, соопшти полицијата утрово. - Можеме да потврдиме дека половина...

Маж избоден со нож во трговски центар во Скопје

На 24.8.2020 во 3.24 часот во СВР Скопје, Н.Т.(30) од Скопје пријавил дека во трговски центар во Скопје три лица физички го нападнале и...

Скопјанец тешко повреден во обидот да спречи насилник кој со нож...

Во скопската полиција, вчера во претпладневните часови, било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Втора македонска бригада“, 32-годишен скопјанец со остар предмет се...

Двајца тетовци недоразбирањата ги разрешувале со пиштол и нож

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца тетовци Е.М.(40) и Љ.В.(47), поради сомнение дека сториле кривични дела „насилство“ и „загрозување на сигурноста со опасно орудие...

Тетовец со нож се заканувал во дуќан

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишен селанец од тетовскиот регион, поради сомнение дека сторил кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“...

Битолчанец избоден со нож во тепачка

На 19.7.2020 во 18.55 часот во СВР Битола, И.А.(32) и В.А.(36) од Битола пријавиле дека околу 12.30 часот во угостителски објект на ул. Партизанска...

Тетовец трчал со нож кон деца додека играле пред зграда

Шеест и едногодишен тетовец трчал кон деца држејќи нож во раката. Случајот во полицијата го пријавил дедото на едно од децата, кој изјавил дека настанот...

Либиски мигрант прободел жени и се обидел да ги силува

Дваесетгодишен либиски мигрант е обвинет дека се обидел да силува три жени во една ноќ, расекувајќи и прободувавајќи една од своите жртви девет пати,...

Малолетник прободен со нож во расправија во Чаир

Во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ синоќа бил донесен повреден 16-годишник од Скопје. Според пријавеното во СВР Скопје, на фонтана парк во населбата Чаир, по...