5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 21:12

Ознака: нов филм

Натали Портман и Џулијан Мур заедно во новиот филм „Мај –...

Добитничките на „оскар“ ги добија главните улоги во новиот филм „Мај - декември“, на прославениот режисер Тод Хејнс. Заплетот го следи животот на една...

Вуди Ален со нов филм во Сан Себастијан

Новата романтична комедија на Вуди Ален, „Фестивалот Рифкин“, ќе го отвори Меѓународниот филмски фестивал во Сан Себастијан во септември, а тоа ќе биде и...

Почна снимањето на новиот филм за Бетмен

По многубројните исцрпувачки подготовки, најпосле почна снимањето на новиот филм за суперхеројот Бетмен. Тоа го објави сценаристот и режисер Мет Ривс, со што и...

Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро ќе соработуваат во новиот...

Холивудските актери Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро, по 23 години повторно ќе снимаат заедно. Станува збор за новиот филм на режисерот Мартин...

Новиот филм за Џејмс Бонд ќе се вика „Нема време за...

Новиот филм за најславниот таен агент на светот, Џејмс Бонд, ќе се вика „Нема време за умирање“, објави продукцијата на социјалната мрежа Твитер. Филмот...

Кеану Ривс го смени имиџот за новиот филм

Кеану Ривс, еден од омилените холивудски ѕвезди, деновиве ги збуни своите обожаватели со својот нов изглед. Имено, 54-годишниот глумец во моментов го снима филмот...

На Трескавец почнаа подготовките за снимањето на новиот филм „Врба“ на...

Екипата за новиот игран филм на Милчо Манчевски насловен „Врба“ два дена снима сцени во Прилепско. Вчера беше во околината на манастирот Трескавец и...