Ознака: нов сингл

Нов сингл на Ед Ширан по четири години пауза

Познатиот пејач и текстописец Ед Ширан го најави својот прв соло-сингл во последниве четири години, насловен „Bad Habits“. Триесетгодишниот Британец од врвот на топ-листите сподели...

„Суперхикс“ ги повикуваат обожавателите на соработка!

Петар Младеновски, заедно со својот бенд „Суперхикс“ ги повикува обожавателите на соработка. Точно во 15 часот на социјаланите мрежи тие го промовираа својот најнов...

„Red safari“ – нов сингл на Кирил Џајковски

По успешната летна сезона, исполнета со настапи на повеќе фестивали, Кирил Џајковски се враќа на сцената со серија нови музички изданија. По филмовите „Прашина“...