2.6 C
Skopje
28.1.2020 - 22:25

Ознака: нов менаџер

Враќањето на Лампард е почеток на новата ера на „Стамфорд бриџ“

Фудбалската легенда на Челси, Френк Лампард, е нов менаџер на „сините“ од Лондон, со кои потпиша тригодишен договор, пренесуваат светските медиуми.  - Неизмерно сум горд...