-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 3:49

Ознака: нов мандат

Донесен е закон што на Путин му овозможува нов претседателски мандат

Руската државна дума на пленарна седница го усвои законот со кој меѓу другото му дава право на сегашниот лидер на Русија, Владимир Путин, повторно...