Ознака: нов албум

„Дивље јагоде“ го претставува новиот албум „Jukebox“ во Скопје

Регионалното претставување на новиот албум на групата „Дивље јагоде“ - „Jukebox“, нема да го заобиколи Скопје. Основачот на бендот, Зеле Липовача, денеска, во 13...

Добредојдовте во светот на „Мадам екс“

Легендарната Мадона го најави нејзиниот најнов албум насловен „Мадам екс“. Таа во неделата сподели кратко видео и фрагмент од новата музика на нејзиниот официјален...

Ријана најави нов албум следната година

Ријана конечно подготвува нов албум кој ќе биде објавен во 2019 година. Поп-ѕвездата ја објави веста доста спонтано. На пост во нејзиниот „Инстаграм“ профил, обожавател...

Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев денеска во ноќниот клуб „Станица 26“ ќе го промовира најновиот студиски албум „Синергија“. Албумот содржи 10 музички нумери, а...

Тајзи со новата песна најавува нов албум

Тајзи деновиве на својот јутујуб-канал го претстави новиот спот за песната отпеана на српски јазик - „Мој живот, моја ствар“, која носи интересна порака....