Ознака: Ново Село

Апелација ја намали казната на градоначалникот на Ново Село

Апелацискиот суд во Штип ја намали казната на градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев од 18 на шест месеци затвор. Информацијата ја потврдија од Основниот...

Градоначалникот на Ново село Стојчев доби казна затвор од 18 месеци

По денешната главна расправа, струмичкиот суд ги изрече пресудите за градоначалникот на Ново село – Боро Стојчев и останатите лица кои на 10 јули...

Осум дена притвор за градоначалникот на Ново Село

Судија во претходна постапка во Основиот суд во Струмица му одреди мерка осумдневен притвор на градначалникот на Ново Село, Боро Стојчев. Истата мерка им е...

(Видео) Приведен градоначалникот на општина Ново Село за шверц на цигари

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата. Приведувањето го потврдија од СВР Струмица со соопштение. Во него се наведува дека синоќа...

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Сообраќајот на магистралниот пат Струмица – Ново Село е нормализиран, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Прекинот на сообраќајот беше поради сообраќајна незгода.

Радев на чествувањето на Денот на бугарската армија во Ново Село

Со високи воени почести, интонирање на химните на Македонија и на Бугарија, положување венци и цвеќе пред споменикот на загинатите војници закопани на бугарските...

Во „Наша фарма“ се произведуваат органски кокошкини јајца

За искуствата, придобивките и потенцијалите на органското производство сведочат и сопствениците на една традиционално организирана фарма за органско, еколошко, здраво производство на кокошкини јајца....