5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 7:52

Ознака: ново руво

Регулирањето на прашањето за потеклото на имотот во ново руво

Предлог-верзијата на законот за потекло на имот, кој првпат се носи во нашата држава, ќе се однесува на сите граѓани, а се разбира и...

Кафана Лантерн – срцето на Дебар Маало во ново руво

Во нов амбиент и незаменлива автентична атмосфера, кафана Лантерн на ул. Боемска 2 во Дебар Маало им овозможува на сите гурмани и обожаватели на...