15.1 C
Skopje
16.9.2019 - 1:00

Ознака: Ново рочиште

Ново рочиште за „Титаник 2“

Со доказна постапка во која ќе бидат преслушани два телефонски разговори денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето по предметот на СЈО, „Титаник...

Ново рочиште за „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска со изведување на докази треба да продолжи судњето по предметот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство. На претходното рочиште се...