-4.2 C
Skopje
26.1.2022 - 10:12

Ознака: Ново Лисиче

Марко Божиновски – пример за млад човек, спортист, пријател

Нема зборови со кои може да се опише едно младо, амбициозно, образовано момче, кое сакаше да се занимава со спорт. Марко беше комплетна личност,...

Арсовска: Се чисти дивата депонија во Ново Лисиче

Почна да се чисти дивата депонија кај последната автобуска станица бр. 5 во Ново Лисиче. Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска на прес-конференција со...

Се запалија неколку автомобили на паркинг во Ново Лисиче

Утрово во скопската населба Ново Лисиче, на паркинг гореа автомобили. Жителите од околните згради се собраа да го гаснат пожарот, а некои и си...

Обвинителството ќе ја преиспита пресудата за убиството во Ново Лисиче

Обвинителството соопшти дека поднело жалба во однос на висината на изречената казна за убиството во Ново Лисиче и Апелациониот суд Скопје ќе одлучи по...

Граѓани протестираа против судската одлука за тригодишна затворска казна за убиецот...

Стотици граѓани попладнево излегоа на протест, по објавувањето на судската пресуда на Кривичниот суд, со која убиецот на 17-годишниот Никола Христовски – Кољо, беше...

СКОПСКО – инфо

Нови подземни контејнери во Карпош 3 Нови подземни контејнери се поставени по должината на улицата Никола Русински во Карпош 3. Тие се со поголем капацитет...

Автобусите 3, 3А, 3Б и 23 низ Ново Лисиче сообраќаат по...

Од денеска автобусите од јавниот превоз на линиите 3, 3А, 3Б и 23 низ Ново Лисиче сообраќаат по редовната траса, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие...

Тепачка за паркинг место во Ново Лисиче

На булеварот „Февруарски поход“ во Ново Лисиче во вечерните часови на 28 февруари бил нарушен јавниот ред и мир со тепечка меѓу 43-годишна скопјанка...

Варел кафе на плин и го предизвикал пожарот во Ново Лисиче

Од запалениот стан во Ново Лисиче пожарникарите извлекле петмина, меѓу кои една неподвижна жена и маж, кој од стресот не можел да оди па...

Пожар во Ново Лисиче, пожарникарите извлекуваат неподвижна жена

Пожарникари од скопската противпожарна бригада извлекуваат луѓе од запален стан во зграда во Ниво Лисиче. Командантот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски изјави дека додека...