26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:12

Ознака: ново клупско натпреварување

УЕФА планира воведување на трето клупско натпреварување

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) планира да воведе ново клупско натпреварување почнувајќи од 2021 година. Засега не е познат каков ќе биде форматот, но бројот на...