-0.2 C
Skopje
26.10.2021 - 6:47

Ознака: новозаразени

11 починати лица, 135 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 1.514 тестирањe, а регистрирани се 135...

Регистрирани 411 нови случаи на ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа биле направени 3.209 тестирања, а регистрирани...

Во Македонија потврдени 490 нови случаи на коронавирус, починаа 11 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 490 нови случаи на коронавирус, а 11 лица починаа, информира Министерството за здравство. Направени се 3.073 тестирања,...

Во Србија над 7.600 новозаболени и 57 починати од ковид-19

Во Србија во изминатите 24 часа се регистрирани нови 7.664 случаи со Ковид-19, додека 57 луѓе починале како резултат на оваа болест. На респиратор има...

Регистрирани нови 472 случаи на коронавирус, починаа 8 лица

Денес се регистрирани 472 нови лабораториски позитивни случаи на коронавирус, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува...

Деветнаесет починати и 107 заболени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.668 тестирања, а регистрирани се 107 нови случаи на ковид-19, од кои во...

Нови 395 случаи на заразени со ковид, починаа 14 лица

Денес се регистрирани 395 нови лабораториски позитивни случаи на ковид-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица изнесува 196.762. Оздравени се 245 пациенти, а во...

Во Србија 6.786 нови случаи на коронавирус, починаа 54 луѓе

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 6.786 нови случаи на коронавирус, починаа 54 луѓе. Тестирани се 22.710 лица. Од 6.786 нови случаи, најмногу...

Во Македонија 421 нов случај на коронавирус, починаа осум лица

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 421 нов случај на коронавирус, оздравени се 395 пациенти, а пријавени се осум починати лица, информира...

12 починати, регистрирани 412 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 3.567 тестирања, а регистрирани се 412...