Ознака: новозаразени

Во Македонија нови 400 заболени и 11 починати од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2327 тестирања, а регистрирани се 400 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-198, Куманово-28,...

Нови 403 заболени и 10 починати од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.118 тестирања, а регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19, и тоа во:...

15 починати и 396 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во Скопје-198, Куманово-12,...

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти...

Во Србија 2.267 новозаразени со коронавирус, 25 починати

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 12.889 лица на Ковид-19, од кои 2.267 биле позитивни, додека починале 25 лица. Според последните податоци на...

Нови 520 случаи на ковид-19, починаа 12 лицa

Во последните 24 часа се направени 3.023 тестирања, а регистрирани се 520 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-231, Куманово-22, Дебар-11, Штип-10, Прилеп-9, Тетово-23, Струга-9,...

Во Бугарија 620 новозаболени од коронавирус, 106 починати

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани 620 нови случаи на коронавирус, што е околу осум проценти од извршените 7.804 тестови. Во истиот период...

22 починати и 556 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 во Скопје-270, Куманово-24,...

Хрватска: 1.401 новозаразени со коронавирус, починале 38 лица

Во изминатите 24 часа, во Хрватска беа регистрирани 1.401 нов случај на вирус САРС-КоВ-2, така што сега бројот на активни случаи на ковид-19 е...

Во САД повеќе од 276 илјади новозаразени со коронавирус

Во Соединетите Американски Држави, во последните 24 часа починаа 4.331 лице како последица на инфекцијата со ковид-19. Податоците објавени на Worldometers покажуваат дека бројот...

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 9 at AnimePlanet anime planet me

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 2 at website https://animeheaven.pro hunter x hunter anime heaven