18.8 C
Skopje
31.7.2021 - 3:24

Ознака: новозаразаени

Нови 1.056 случаи на ковид-19, починати 25 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направени 3.728 тестирања биле регистрирани 1.056 нови случаи на ковид-19. Според последните податоци од Министерството...

Девет починати и 137 нови случаи на коронавирус во Македонија

Девет лица починаа, а потврдени се 137 нови случаи на коронавирус во Македонија во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Тројца починати пациенти од...