29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 17:29

Ознака: новозаболени

ИЈЗ: Намален бројот на новозаболени и починати, зголемен на оздравени

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до 27 септември, тестирани се...

Починаа 9 лица, регистрирани се 143 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 1.504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-43, Куманово-16, Штип-4, Прилеп-9, Тетово-6, Струга-2, Велес-3,...

Во Шкотска рекорден број на новозаболeни, забранета посета на туѓи домови

Во Шкотска, во последните 24 часа се пријавени нови 486 случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на нови инфекции од почетокот на...

Шестмина починати и 140 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1397 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-18,...

Во Хрватска 212 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 212 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 2.128, објави Националниот штаб за...

Во последните 24 часа регистрирани 82 нови случаи во Србија

Во последните 24 часа се регистрирани 82 нови случаи на коронавирус од 6.877 тестирани во Србија, а две лица починаа, објави Кризниот штаб. Во болниците...

Во Црна Гора 161 нов случај на коронавирус

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 161 случај на коронавирус и два смртни случаи. Тестирани се 757 лица. Институтот за јавно здравје...

Петмина новозаболени денес во Кичево

По повеќедневно зголемување на бројот на оздравени денес во Кичево се регистрирани 5 новозаболени и ниту еден оздравен, со што има 47 активни случаи. Со...

Нови 12 оздравени и еден починат од ковид-19 во Кичево

Висока брока на излекувани 12, мал број на новозаболени 2, a едно лице на 58-годишна возраст, ја загуби битката со короната во болнички услови...

Во Хрватска 304 нови случаи на коронавирус, двајца починати

Во изминатите 24 часа во Хрватска се регистрирани 304 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на заразени (активни случаи) е 2.420. Меѓу...