14.8 C
Skopje
26.9.2021 - 9:45

Ознака: новозаболени

Регистрирани 213 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-103, Куманово-16,...

Во Македонија регистрирани нови 1.161 заболени и 26 починати од коронавирус

Во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 410 -Куманово 54 -Дебар 19 -Штип 54 -Прилеп 59 -Тетово 58 -Струга 25 -Велес...

Во Србија 7.393 новозаболени од коронавирус, 56 починати

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 7.393 случаи на коронавирус, а починале 56 лица. Од последниот пресек тестирани се 21.799 лица, а од...

Нов црн рекорд во Србија, 51 починат и повеќе од 7.500...

Во текот на последните 24 часа во Србија се регистрирани 7.606 случаи на коронавирус, а починаа 51 лице, што е нов црн рекорд. Тестирани се...

Во Италија над 28.000 новозаболени и 562 починати

Во Италија во последните 24 часа регистррани се 28.337 нови случаси на коронавирус, а починале 562 лица. Изминатиот ден биле направени 188.747 тестови, пренесе...

Во Словенија 1.796 новозаболени со ковид-19 и 23 починати

Во текот на претходниот ден, во Словенија се регистрирани 1.796 новозаразени со коронавирус, а 23 лица починаа. Процентот на позитивни лица во однос на...

Шест починати и 438 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-200, Куманово-21,...

Најголем дневен пораст на новозаболени во Италија

Во последните 24 часа, во Италија се потврдени 8.804 нови случаи на коронавирус, што е најголем дневен биланс од почетокот на епидемијата. Тоа е...

Рекордни 535 новозаболени од ковид-19

Во последните 24 часа потврдени се 535 нови случаи на коронавирус во Македонија, а починале шест лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24...

Во Хрватска 135 новозаболени од ковид-19, тројца починати

Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 135 нови случаи на ковид-19, а бројот на активни случаи е вкупно 1.158. Меѓу нив, 274 пациенти...