Ознака: новозаболени

Во Хрватска 135 новозаболени од ковид-19, тројца починати

Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 135 нови случаи на ковид-19, а бројот на активни случаи е вкупно 1.158. Меѓу нив, 274 пациенти...

ИЈЗ: Намален бројот на новозаболени и починати, зголемен на оздравени

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до 27 септември, тестирани се...

Починаа 9 лица, регистрирани се 143 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 1.504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-43, Куманово-16, Штип-4, Прилеп-9, Тетово-6, Струга-2, Велес-3,...

Во Шкотска рекорден број на новозаболeни, забранета посета на туѓи домови

Во Шкотска, во последните 24 часа се пријавени нови 486 случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на нови инфекции од почетокот на...

Шестмина починати и 140 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1397 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-18,...

Во Хрватска 212 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 212 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 2.128, објави Националниот штаб за...

Во последните 24 часа регистрирани 82 нови случаи во Србија

Во последните 24 часа се регистрирани 82 нови случаи на коронавирус од 6.877 тестирани во Србија, а две лица починаа, објави Кризниот штаб. Во болниците...

Во Црна Гора 161 нов случај на коронавирус

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 161 случај на коронавирус и два смртни случаи. Тестирани се 757 лица. Институтот за јавно здравје...

Петмина новозаболени денес во Кичево

По повеќедневно зголемување на бројот на оздравени денес во Кичево се регистрирани 5 новозаболени и ниту еден оздравен, со што има 47 активни случаи. Со...

Нови 12 оздравени и еден починат од ковид-19 во Кичево

Висока брока на излекувани 12, мал број на новозаболени 2, a едно лице на 58-годишна возраст, ја загуби битката со короната во болнички услови...