Ознака: новозаболени

Нови 1.129 заболени и 27 починати од ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.045 тестирања, а регистрирани се 1.129 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 458, Битола – 96, Куманово –...

Тринаесет починати и 180 новозаболени од ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1.814 тестирања, а регистрирани се 180 нови...

Нови 307 заболени и 14 починати од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1854 тестирања, а регистрирани се 307 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-137, Куманово-17,...

Регистрирани 104 нови случаи на ковид-19, починаа 13 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 918 тестирања, а регистрирани се 104 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-8,...

Во Македонија регистрирани нови 498 заболени и 17 починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.467 тестирања, а регистрирани се 498 нови случаи на Ковид-19, и тоа во:...

Регистрирани 213 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-103, Куманово-16,...

Во Македонија регистрирани нови 1.161 заболени и 26 починати од коронавирус

Во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 410 -Куманово 54 -Дебар 19 -Штип 54 -Прилеп 59 -Тетово 58 -Струга 25 -Велес...

Во Србија 7.393 новозаболени од коронавирус, 56 починати

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 7.393 случаи на коронавирус, а починале 56 лица. Од последниот пресек тестирани се 21.799 лица, а од...

Нов црн рекорд во Србија, 51 починат и повеќе од 7.500...

Во текот на последните 24 часа во Србија се регистрирани 7.606 случаи на коронавирус, а починаа 51 лице, што е нов црн рекорд. Тестирани се...

Во Италија над 28.000 новозаболени и 562 починати

Во Италија во последните 24 часа регистррани се 28.337 нови случаси на коронавирус, а починале 562 лица. Изминатиот ден биле направени 188.747 тестови, пренесе...