15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 17:58

Ознака: новогодишно

„Нова Македонија“ ги израдува минувачите со новогодишно изненадување

Божиќ е момент да направиш нешто убаво за некого, рекол американскиот карикатурист Чарлс М. Шулц. По повод новогодишните и божиќните празници, весникот „Нова Македонија“...

Скопје идната недела ќе се украсува новогодишно, а се подготвува и...

Винтерленд, или зимска земја, е името на новогодишната населба што првпат ќе се појави во Скопје, а ќе биде составена од украсени куќички поставени...