-6.2 C
Skopje
17.1.2022 - 5:55

Ознака: Новогодишни

Бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници во Центар

По повод претстојните новогодишни празници, денеска, 31 декември, отворените и затворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ќе работат до 15...

Учениците од 1-4 одделение од ООУ „Ј.Х. Песталоци“ му помогнаа на...

Новогодишни згоди и незгоди Замислете деца, на Северниот Пол навеало толку многу снег, па Дедо Мраз ја загубил својата вреќа со подароци за децата, и...

Новогодишни стихови и рими на познати македонски писатели за деца

Здрави да ми раснете Ѕунат, ѕунат снегулки - сегде покрив бел... Дење ноќе патувам, минам светов цел. Носам вреќа играчки, љубов, нежност, цвет, Здрави да ми раснете, деца од цел свет! Подајте си...

Најубави новогодишни и божиќни филмови

Кога ќе помислиме на претстојните празнични денови, пред себе гледаме дневна соба во која светка накитена елка, топло какао или чај, пуканки, топло ќебе...

Најубави новогодишни и божиќни филмови

Кога ќе помислиме на претстојните празнични денови, пред себе гледаме дневна соба во која светка накитена елка, топло какао или чај, пуканки, топло ќебе...

Најчудните новогодишни традиции во светот

Во Перу на фестивалот „Таканакуј“ секој 31 декември жителите на едно село се удираат со тупаници за да ги решат недоразбирањата. Така, во новата...

Со малку труд и креативност направете совршени новогодишни украси за вашиот...

Новогодишните празници се ближат и украсувањето на домот е во полн ек. Доколку размислувате и оваа година на новогодишната елка да ѝ дадете личен...

Новогодишни желби за брегзит

На маса има документ за развод меѓу Британија и ЕУ, но засега равенката има премногу непознати за да се знае решението. Многу работи се...