-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:44

Ознака: новогодишни желби

Дедомразовци и годинава ќе трчаат во Скопје

И годинава стотици учесници облечени во дедомразовски костими ќе трчаат низ центарот на градот на традиционалната дедомразовска трка, планирана за 23 декември. Покрај натпреварувачки,...