Ознака: нови случаи

Регистрирани 815 нови случаи на ковид-19, починаа 20 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2664 тестирања, а регистрирани се 815 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-329, Куманово-37,...

Регистрирани 213 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-103, Куманово-16,...

Регистрирани 659 нови случаи на ковид-19, починаа 23 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1715 тестирања, а регистрирани се 659 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-248, Куманово-18,...

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на ковид-19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се...

Регистрирани нови 1.112 заболени и 24 починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, Куманово-69,...

Рeкордни 1.406 новозаразени од ковид-19, починаа 21 лице

Во последните 24 часа се направени 3.398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-627, Куманово-73, Дебар-1, Штип-37, Прилеп-98, Тетово-72, Струга-17,...

Четиринаесет починати и 1.285 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.404 тестирања, а регистрирани се 1.285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43,...

Регистрирани 1.128 нови случаи на Ковид 19, починаа 12 лица

Во последните 24 часа се направени 3.082 тестирања, а регистрирани се 1.128 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-569, Куманово-51, Дебар-12, Штип-35, Прилеп-43, Тетово-50, Струга-16,...

Две починати лица и 64 заразени од ковид-19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 17 лица оздравеле од заразната болест. Од...

Регистрирани 862 нови случаи на ковид-19, починаа 14 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-390, Куманово-22,...