Ознака: нови случаи

Рeкордни 1.406 новозаразени од ковид-19, починаа 21 лице

Во последните 24 часа се направени 3.398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-627, Куманово-73, Дебар-1, Штип-37, Прилеп-98, Тетово-72, Струга-17,...

Четиринаесет починати и 1.285 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.404 тестирања, а регистрирани се 1.285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43,...

Регистрирани 1.128 нови случаи на Ковид 19, починаа 12 лица

Во последните 24 часа се направени 3.082 тестирања, а регистрирани се 1.128 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-569, Куманово-51, Дебар-12, Штип-35, Прилеп-43, Тетово-50, Струга-16,...

Две починати лица и 64 заразени од ковид-19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 17 лица оздравеле од заразната болест. Од...

Регистрирани 862 нови случаи на ковид-19, починаа 14 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-390, Куманово-22,...

Во Србија повеќе од 1.000 новозаразени од коронавирус, шестмина починати

Според последните информации, во Србија во последните 24 часа се потврдени 1.384 нови случаи на инфекција и шестмина починати. Од последниот извештај, тестирани се примероци...

Рекордни 870 нови случаи на коронавирус, починаа 14 лица

Во последните 24 часа во Македонија 14 лица починаа од коронавирус, а потврдени се 870 нови случаи од  2.647 тестирања, соопшти Министерството за здравство. По...

Во Црна Гора 301 новозаболен од коронавирус, седум лица починале

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 301 новозаболен од коронавирус и седум смртни случаи. Тестирани се 793 лица. Епидемиологот од Институтот за...

Регистрирани 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 лица

Во последните 24 часа во Македонија потврдени се 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Направени се 2.236 тестирања. Во...

Нови 35 заразени од ковид-19 во Прилеп       

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 35 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест. Бројот...