Ознака: нови случаи

Во Кина нема нови случаи на ковид-19 со локална трансмисија

Не се пријавени нови случаи на заболени со коронавирус преку локална трансмисија во Кина, соопштија кинеските здравствени власти. Националната здравствена комисија соопшти дека добила извештаи...

Нема нови заболени со коронавирус во земјава

Министерството за здравство информира дека утрово не се регистрирани нови заболени пациенти со коронавирус во Македонија. Доцна синоќа, во рамките на скринингот, направени се тестови...

Петмина нови заразени – четворица се од Дебар, а една пациентка...

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција ги потврди информациите дека има пет нови случаи на заразени од коронавирус од кои четворица се од...

Уште тројца заразени со коронавирус, позитивни се тестираните во „Жан Митрев“

Позитивни  се тестовите на тројца пациенти кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“, соопшти Министерството за здравство. Со нив, вкупниот број на заболени од коронавирус...

Пет нови заболени од коронавирус во Македонија

Од седум нови случаи кои денеска беа тестирани, кај петмина има позитивни резулатати на коронавирус, изјави вечерва министерот за здравство, Венко Филипче. Тој објасни...

Во Србија регистрирани уште четири нови случаи на коронавирус

Во Србија вечерва се регистрирани уште четири нови случаи на инфекција со коронавирус, со што вкупниот број на заразени сега изнесува 35, покажуваат најновите...

Во Хрватска нови случаи на заболени од коронавирус

Пет нови нови случаи на коронавирус се потврдени денес во Хрватска. Министерот за здравство, Вили Берош, рече дека од нив, тројца имале близок контакт со...

Два нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска во попладневните часови, на коронавирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позитивни на вирусот. Станува збор...

Четири нови смртни случаи од коронавирусот во Вашингтон

Во американската сојузна држава Вашингтон починаa нови четворица луѓе од коронавирус, со што бројот на смртни случаи во САД се искачи на шест. Државата...

Изминатава недела 70 нови случаи на мали сипаници

Министерството за здравство информира дека во текот на изминатава недела се регистрирани 70 нови случаи на мали сипаници што е за 17 случаи помалку...