Ознака: нови случаи

Нови 46 случаи на коронавирус, прв случај во Пробиштип

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 46 нови случаи, позитивни на коронавирусот. По градови: Скопје –12, Куманово – 13,...

Двајца новозаболени битолчани од коронавирусот

Во Битола од коронавирусот се заболени уште двајца битолчани, со што бројката се искачи на вкупно осум лица. Од нив вкупно 4 заболени лица се...

Четири нови случаи на ковид-19 во Прилеп

Во општина Прилеп денеска се регистрирани четири нови лица заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на инфицирани со ковид-19 изнесува 38 информираат од...

За еден ден во Македонија регистрирани пет смртни случаи од коронавирус

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести изминатите 24 часа починале четворица пациенти заболени од коронавирус, а еден заразен починал во...

Пораст на бројот на жртви во Велика Британија

Велика Британија пријавила 439 починати од коронавирус во изминатите 24 часа, додека регистрирани се 3.802 нови случаи. Вкупниот број на починати во Британија сега изнесува...

Во Србија 131 нови случаи на коронавирус, самоизолацијата продолжена на четири...

Во Србија денеска до 15 часот, потврдени се 131 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заболени изнесува 659 лица. Денеска се евидентирани...

Нови 22 случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во Македонија. По градови: Скопје (9), Куманово (3), Струга...

Регистрирани 24 нови случаи на коронавирус, досега излечени се тројца пациенти

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во Македонија. Од новозаразените најманогу се од Скопје (15),...

Уште 29 нови случаи на коронавирус во Македонија, вкупно 177 лица...

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во Македонија. Од нив 20 се од Скопје, 3...

Нови 12 заболени од коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 12 случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. По градови: Скопје (7) и Куманово (5). Со...