Ознака: нови случаи

Осум новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Денеска во општина Прилеп има 8 новозаболени лица од коронвирус. Во Инфективното одделение на општата болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 17 лица позитивни на ковид-19...

Нови 41 заболен од коронавирус, нема починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 29 излекувани пациенти. Од нив 4 пациенти од болничко лекување и 25 кои...

Пет новозаразени лица од ковид-19 во Прилеп 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на лица заболени од ковид-19. На Инфективното одделение во прилепската...

Потврдени 18 нови случаи на коронавирус, излекувани се 21 пациент

Регистриран е 21 излекуван пациент - 16 од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип, сите се лекуваа во домашни услови. Со ова...

Единаесет новозаразени со коронавирус во Прилеп

Единаесет новозаразени од ковид-19 има во Прилеп во изминатите 24 часа. Вкупната бројка достигна 100 заразени. Во самоизолација има 422 лица. Едно лице ноќеска...

Пет нови случаи на ковид-19 во Црна Гора, вкупно заболени 288

Во Црна Гора во последните 24 часа се потврдени пет нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 288. Институтот за јавно...

Потврдени 66 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека за пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 септември“ денеска е пристигнат резултат на брис кој покажал...

Трето починато лице од ковид-19 во Прилеп, десет новозаразени

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починал маж на 66-годишна возраст, што е трет смртен случај како последица на коронавирусот...

Четири лица починаа на Инфективна, потврдени и 26 новозаболени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа четири пациенти; пациентка од Скопје (79г), пациент од Велес (58г),...

Регистрирани 68 нови случаи на коронавирус, најмногу од заразените се од...

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на ковид-19. Најмногу од новозаразените се од Куманово, вкупно 18, по...