Ознака: нови случаи

Потврдени 46 нови случаи на ковид-19 во Македонија, починаа 12 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 378 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-22, Куманово-2,...

Во Хрватска 316 новозаразени со коронавирус, 68 починати

Во последните 24 часа во Хрватска се пријавени 68 смртни случаи и 316 новозаразени со коронавирусот. Бројот на активни случаи во Хрватска сега е 8.036,...

Регистрирани 530 нови случаи на ковид-19, починаа 26, а оздравеа 538...

Во последните 24 часа се направени 1.999 тестирања, а регистрирани се 530 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-229, Куманово-37, Штип-10, Прилеп-37, Тетово-5, Струга-13, Велес-14,...

Регистрирани 489 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на ковид-19 во Скопје-230, Куманово-28,...

Србија: 3.888 новозаразени во последните 24 часа, 52 лица починале

Во последните 24 часа, во Србија се потврдени 3.888 нови случаи на коронавирус, а 52 лица починаа. Тестирани биле 12.578 луѓе. Хоспитализирани се 9.581...

Регистрирани 815 нови случаи на ковид-19, починаа 20 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2664 тестирања, а регистрирани се 815 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-329, Куманово-37,...

Регистрирани 213 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-103, Куманово-16,...

Регистрирани 659 нови случаи на ковид-19, починаа 23 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1715 тестирања, а регистрирани се 659 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-248, Куманово-18,...

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на ковид-19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се...

Регистрирани нови 1.112 заболени и 24 починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, Куманово-69,...