Ознака: нови случаи

Нови 190 случаи на ковид-19, оздравени се 2.009 пациенти, а починаа...

Во последните 24 часа се направени 1.530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-71, Куманово-19, Тетово-6, Прилеп-12, Гостивар-3, Штип-6, Битола-1,...

Регистриран 361 нов случај на ковид-19, починаа 14 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2176 тестирања, а регистрирани се 361 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-164, Куманово-17,...

Регистрирани 104 нови случаи на ковид-19, починаа 13 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 918 тестирања, а регистрирани се 104 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-8,...

Регистрирани 166 нови случаи на ковид-19, починаа десет лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1049 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-88, Куманово-2,...

Потврдени 237 нови случаи на ковид-19, починаа осум пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1525 тестирања, а регистрирани се 237 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-123, Куманово-15,...

Во Србија 1.966 нови случаи на коронавирус, починаа 37 лица

Во текот на последните 24 часа во Србија се регистрирани 1.966 случаи на коронавирус, а починаа 37 лица. Направени се 7.573 тестови. Хоспитализирани се 7.631...

Потврдени 46 нови случаи на ковид-19 во Македонија, починаа 12 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 378 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-22, Куманово-2,...

Во Хрватска 316 новозаразени со коронавирус, 68 починати

Во последните 24 часа во Хрватска се пријавени 68 смртни случаи и 316 новозаразени со коронавирусот. Бројот на активни случаи во Хрватска сега е 8.036,...

Регистрирани 530 нови случаи на ковид-19, починаа 26, а оздравеа 538...

Во последните 24 часа се направени 1.999 тестирања, а регистрирани се 530 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-229, Куманово-37, Штип-10, Прилеп-37, Тетово-5, Струга-13, Велес-14,...

Регистрирани 489 новозаразени од ковид-19, починаа 26 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на ковид-19 во Скопје-230, Куманово-28,...

Watch Onyx Equinox (Dub) Episode 1 at website https://animeheaven.pro animeheaven unblocked

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 7 at website https://animeflix.nl animeflix ponyo