10.8 C
Skopje
3.12.2021 - 15:15

Ознака: Нови промени

НБА со по милион долари ќе ги мотивира играчите за новите...

Комесарот на НБА-лигата, Адам Силвер, ги објави плановите за промена на системот на натпреварување во НБА, а една од најважните новини би бил своевидниот...