Ознака: Нови Пазар

Во Србија 272 новозаразени

Во текот на последните 24 часа во Србија се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а починаа четири лица. Биле направени 8.626 тестирања, а во...

Група лекари ѝ свртеа грб на Брнабиќ во знак на протест...

Група лекари и медицински персонал во општата болница во Нови Пазар им завртеа грб на српската премиерка Ана Брнабиќ и на министерот за здравство...

Во болница во Нови Пазар заразени се 60 лекари и медицински...

Дваесет лекари и 40 медицински сестри од Општата болница во Нови Пазар, Србија биле заразени со коронавирус, изјави директорот Мехо Махмутовиќ за РТВ Нови...

Маж во Нови Пазар дал екстази на деца на возраст од...

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Нови Пазар од одделението за криминалистичка полиција, денес го уапсиле лицето П.Д. под сомнение дека на момче...

Во Нови Пазар се славеше со „санџачка република“

Според резултатите во Националниот совет на бошњачката национална заедница, листата „Самоопределување“ ќе има 15 советници, „Матица бошњачка“ 13, а „Вакат је“ седум претставници Носителот на листата...