5.8 C
Skopje
15.10.2021 - 9:41

Ознака: нови медали

Одбрани каратистите што ќе атакуваат на нови медали на ЕП

Македонија речиси постојано од ЕП се враќала со медали, па убеден сум дека така ќе биде и во Баку, со што само ќе го...

Македонија со 37 каратисти ќе атакува на нови медали на ЕП

На претходното младинско ЕП, одржано годинава во Алборг (Данска), Македонија освои вкупно по две злата и сребра во сите три категории (кадети, јуниори и...