15 C
Skopje
24.9.2018 - 2:25

Ознака: новинарка

Оружен напад насочен кон домот на новинарка

Албанската полиција сѐ уште нема информации кој стои зад оружениот напад во кој со автоматска пушка „калашников“ завчера по полноќ рафално било пукано во...

Протестен марш во Тирана во знак на поддршка на новинарката Лала

Новинари и претставници на албанските медиуми, на кои им се придружија и граѓански организации и жители на Тирана, вечерва одржаа протестен марш на плоштадот...

Застрелана новинарка што истражувала шверц со цигари

Оружениот напад врз новинарката се случил на истото место на кое пред пет месеци таа била претепана Новинарката на „Вијести“ Оливера Лакиќ е ранета завчеравечер...

Остри осуди на нападот врз новинарката на „Вијести“

Новинарката на „Вијести“ Оливера Лакиќ, која беше ранета синоќа пред својот стан во Подгорица, се наоѓа вон животна опасност, објавено е на интернет страницата...

Милионерот Мадсен осуден на доживотен затвор поради убиство на новинарка

Данскиот милионер Пeтер Мадсен (47) денеска е осуден на доживотна казна затвор поради убиството на шведската новинарка Ким Вал (30) на неговата подморница. Мадсен најави...