6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 18:17

Ознака: новинари

Европарламентот усвои Резолуција за заштита на новинарите

Европскиот парламент денеска со големo мнозинство усвои Резолуција за заштита на новинарите. Во текстот на документот, за чие усвојување гласаа 573 од вкупно 750-те членови...

Селмани: Да се смени практиката на неказнивост за нападите врз новинари

Да се смени долгогодишната практика на неказнување за нападите врз новинари. Институциите долги години ја толерираа оваа практика, а во некои случаи дури и...

ОБСЕ загрижени за безбедноста на новинарите во Косово

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми Арлем Дезир и шефот на мисијата на ОБСЕ во Приштина, Јан Брату изразија длабока загриженост за безбедноста...