20.3 C
Skopje
23.10.2019 - 13:12

Ознака: Нова трка

Нова трка за вселената

Најнов фронт на обновеното ривалство од Студената војна се обидите за производство на целосно американска ракета за воени лансирања Во период кога Русија и Кина...