4.4 C
Skopje
7.12.2019 - 13:55

Ознака: Нова Градишка

Невреме во Хрватска

Силно невреме ја зафати Хрватска, а поројниот дожд донесе поплави во Загреб. Невремето е проследено со силен ветер, а во Нова Градишка на улиците паднале...