15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 16:44

Ознака: Нова година

Среќна Нова 2021 година!

„Нова Македонија“ ви посакува добро здравје и радосни мигови во 2021 година. Нека ви се остварат сите желби и имајте среќна, успешна и бериќетна...

Синди Крафорд сака новогодишната ноќ да ја направи посебна

Синди Крафорд се огласи на Инстаграм размислувајќи како да го прослави доаѓањето на новата година на незаборавен начин. - Откривање начини да направиме новогодишната ноќ...

Новогодишно дружење на најмладите со нивните јунаци во Битола

  Насмевка на лицето, љубов во срцето. После овие желби, Новата година нека ви донесе се најубаво. Среќни и исполнети детски денови ви посакува Општина Битола. Со...

Самоа и Кирибати први ја дочекаа 2021 година

Пацифичката островска држава Самоа и делови од Кирибати беа првите во светот што влегоа во 2021 година. Двете земји се отсечени од светот поради пандемијата...

Нова година со стари предизвици за економијата

Комбинираното негативно влијание на константното влошување на економскиот амбиент во земјава и на глобалната здравствено-економска криза веќе сосема е извесно, ќе продолжи и во...

Нова година исти стравови

Не постои едноставен начин да се сумира годината во заминување. Бурна, застрашувачка, мачна. Година во која се разбудивме со фактот дека умираме. Едно беше...

Новогодишниот огномет од Бурж Калифа ќе може да се следи само...

Оваа година посетителите во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати, ќе мораат да ја преземат и да се регистрираат на апликацијата „Ју Бај Емаар“ за...

Нема прослави на Нова година во викендички, на плоштади и во...

Владата на денешната редовна 30. седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести, поддржани и од Главниот координативен штаб, за дополнителни рестриктивни мерки...

Австрија го укинува полицискиот час за Божиќ и Нова година

Австриската влада ќе им овозможи на граѓаните поголема слобода за претстојните празници, со одредени ограничувања, но апелира да се почитуваат мерките. Австрискиот канцелар, Себастијан Курц,...

Спасовски: Го следиме издавањето на објекти за прослава и ќе преземеме...

МВР го следи издавањето на објекти за прослава и сериозно ќе преземе мерки, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во синоќешното гостување во...