10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:34

Ознака: новак

Новак во ново полуфинале на Вимблдон

Светскиот рекет број 1 и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на славниот гренд слем на трева, откако за помалку од...

Надал: Не сум изненаден од враќањето на Ѓоковиќ на врвот

Рафаел Надал во следните денови ќе води голема битка за да го зачува првото место на АТП листата, на кое сериозно претендира Новак Ѓоковиќ. Српскиот...

Федерер: Ривалството со Ѓоковиќ секогаш беше во сенка на Надал

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, иако досега играл 46 пати против Новак Ѓоковиќ, смета дека ривалството со најдобриот српски тенисер секогаш било во сенка на...

Дедото на сопругата на Новак Ѓоковиќ пронајден врзан

Милосав Радисављевиќ, дедото на сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, е пронајден врзан за метална конструкција во близина на неговата куќа во местото Љиг, Србија. Тој...